Top 5 miejsc na wakacje 2020 – zobacz gdzie warto wyjechać

by Emilia
Top 5 miejsc na wakacje 2020 - zobacz gdzie warto wyjechać

W głowie mam jeszcze całkiem niedawne upały, na które tak większość z nas narzekała, a już mamy październik. Czas leci nieubłagalnie. W sklepach zaczynają się pojawiać już powoli ozdoby choinkowe, co sugeruje nam, na czym mamy skupić myśli i nasze plany zakupowe w najbliższym czasie. Nadchodzące święta, Mikołaj, Boże Narodzenie, Sylwester, karnawał – to będzie nam teraz zaprzątać myśli. Ku zaskoczeniu niektórych, to jest też idealny czas, by pomyśleć o wakacjach na przyszły rok. I osobiście uważamy, że zdecydowanie to nie jest za wcześnie. To jest idealny czas, by znaleźć jak najlepszą ofertę.

Wakacje First Minute

Osobiście każdego roku zamawiamy sobie tygodniowe wakacje All Inclusive z bardzo dużym wyprzedzeniem. Stawiamy wówczas na oferty typu First Minute, które pojawiają się właśnie teraz w biurach podróży, np. w ITACE. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że wykupując wakacje tak wcześnie zapłaciliśmy o wiele mniej, niż korzystając z ofert Last Minute. Wierzcie nam, sprawdzaliśmy ceny naszych hoteli za każdym razem tuż przed wyjazdem. I nigdy nie były one niższe, niż jak je wykupywaliśmy na ponad pół roku wcześniej. Dla tych, co boją się wzrostu cen – przy zamówieniach z tak dużym wyprzedzeniem wielokrotnie mamy gwarancję najniższej ceny, albo możliwość rezygnacji ze zwrotem pełnej kwoty zaliczki… Więc nie ma się czego obawiać. Jednak do rzeczy.

Gdzie warto się wybrać na wakacje w 2020 roku?

Majorka

Impreza, dużo słońca, duże, piaszczyste plaże i przepiękne miejsca z ciekawymi zabytkami – to wszystko daje nam Majorka. Kierunek bardzo popularny również w poprzednich sezonach i nic nie zanosi się na to, że w kolejnym będzie inaczej. Z resztą nie ma się co dziwić. To miejsce jest wprost wymarzone na wakacje w pełnym słońcu. Wyspa oferuje nam całe spektrum wrażeń. Tam życie tętni całą dobę i to jest piękne. To właśnie na Majorce znajdziemy miejsca, w których impreza trwa cały czas, miejsca przepełnione pięknymi zabytkami i widokami, albo miejsca wprost stworzone do leniwego spędzania wolnego czasu przy palącym z nieba słońcu. Ta wyspa zdecydowanie ma wiele do zaoferowania.

wakacje 2020 – SPRAWDŹ OFERTY na majorce

Zakynthos

Greckie wyspy, jak co roku, są numerem jeden i zdecydowanie jednym z najlepszych, i najpewniejszych wyborów. Jeśli chcemy mieć dużo słońca, pyszne jedzenie, kulturę, bogatą historię i tą różnorodność krajobrazu, to greckie wyspy się polecają. Każda jest inna i każda oferuje nam coś innego, i to jest wprost przepiękne. Jedną z najbardziej atrakcyjnych i zdecydowanie najpiękniejszych jest niewielka wyspa Zakynthos. To trzecia pod względem wielkości wyspa w archipelagu Wysp Jońskich. Przepełniona jest malowniczymi półwyspami, zatokami, przepięknymi plażami, bujną roślinnością. To, co nieodzownie kojarzy się z tą wyspą to żółwie Caretta i Zatoka Wraku, i wierzcie mi, to nie jest zwykła reklama. To trzeba zobaczyć na własne oczy i przeżyć, koniecznie. Bo wspomnienia zostają z nami…

wakacje 2020 – SPRAWDŹ OFERTY na ZAKYNTHOS

Costa del Sol

Wyobraźcie sobie malownicze wybrzeże z mnóstwem ogromnych, piaszczystych plaż, rajską kuchnią wypełnioną owocami morza, fiestą, która ciągnie się do białego rana, zimną sangrią, która da ukojenie w najbardziej upalne dni, chociaż, które nie są? Wyobraźcie sobie uśmiechniętych i przemiłych ludzi, tą niespieszną atmosferę, tą umiejętność cieszenia się z każdego drobiazgu, jak na przykład słońca i spokoju, która udziela się nam wszystkim. Wyobraźcie sobie przepiękną roślinność, w którą ubrane są poszczególne miejscowości wybrzeża, no i ten błękit morza… Czy na wymarzone i wyczekane wakacje trzeba coś więcej? Dla nas nie. A to wszystko da nam wybrzeże Costa del Sol.

wakacje 2020 – SPRAWDŹ OFERTY na COSTA DEL SOL

Cypr

Kolejna piękna wyspa, która zdecydowanie ma bardzo dużo do zaoferowania. Przepiękne krajobrazy, klimatyczne wioski, z których niektóre wydają się zapomniane przez świat, cuda natury i ta różnorodność. To właśnie na tej wyspie spotkamy się z nowoczesnością, starożytnością, ale także zaniedbaniem i przepychem. To wszystko stanowi niezłą mieszankę. Cypr to jest wyspa, którą trzeba zwiedzić wzdłuż i wszerz. Z tym nie będzie większego problemu, bowiem jej cała powierzchnia to niecałe 10 tys. km2. To jest wyspa, którą koniecznie trzeba zwiedzać własnym środkiem transportu, czyli najlepiej wypożyczonym autem. Tym bardziej, że wypożyczalnie z polską obsługą bez problemu tam znajdziemy. Tylko wtedy możemy zobaczyć naprawdę wiele pięknych miejsc, o których wspomnienia zostają w naszych sercach na długo… osobiście chciałabym tam wrócić, żeby zobaczyć to, czego nie udało się nam podczas naszego ostatniego wyjazdu.

wakacje 2020 – SPRAWDŹ OFERTY na CYPRZE

Madera

Dla chcących spędzić czas w miejscu, które nie jest tak tknięte komercją i ręką człowieka Madera wydaje się być idealnym miejscem. Nazywana jest wyspą wiecznej wiosny ze względu na swój łagodny klimat. Mimo, że jej powierzchnia to około 300 km2, to sprawia, że czujemy się wolni. Przepiękna, bujna roślinność, czas, który zdaje się płynąć wolniej, lasy pierwotne wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego Unesco, no i przede wszystkim jeden z najwyższych na świecie wulkanów – to wszystko sprawia, że możemy spędzić wakacje zupełnie inne niż typowo przy basenie, czy na plaży. To wyspa, która zachęca do pieszych wędrówek i trekkingu w okolicznościach przepięknej przyrody.

To jedyne miejsce, które Wam polecamy, a w którym nie byliśmy. Tyle właśnie udało się nam zebrać informacji i opinii o tej wyspie z czeluści Internetu. Wszystko wydaje się być zachęcające. Za mną już od dłuższego czasu chodzą myśli o tej wyspie. Można by rzec, że na chwilę obecną jest moim niespełnionym marzeniem. I tu przychodzi mi na myśl od razu cytat, który krąży po Internecie: ”Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.” Więc odkładam i mam nadzieję, że będę Wam mogła zdać relację z tego miejsca.

wakacje 2020 – SPRAWDŹ OFERTY na MADERZE

Zostawiamy Was zatem z naszymi propozycjami niezapomnianych wakacji, z których mamy nadzieję, że skorzystacie. A my dalej żyjemy w myśl słów pisarki Susan Sontag: „nie byłam wszędzie, ale wszędzie jest na mojej liście”. I właśnie te miejsca „wszędzie” będziemy Wam opisywać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

8 komentarzy

Agatea 3 października 2019 - 13:15

Majorkę i Cypr mam w planach odwiedzić 🙂

Odpowiedz
Emilia 3 października 2019 - 15:14

Super. Bardzo polecamy, my z chęcią byśmy tam wrócili

Odpowiedz
Angelika G 7 października 2019 - 09:20

Dzięki za wylistowanie/wypunkotowanie tych miejscówek, zawsze coś do głowy wpadnie 🙂 Już teraz zabieram się za planowanie urlopu, bo wiem, że im szybciej, tym lepiej 🙂

Odpowiedz
Thomas 29 października 2019 - 14:50

Od razu spodobała mi się Majorka i nie spodziewałem się takich krajobrazów na Cyprze. Wygląda to także bardzo zachęcająco. Widać, że moja lista miejsc do zobaczenia powiększyła się o kolejne pozycje. 🙂

Odpowiedz
Emilia 29 października 2019 - 19:40

Super, cieszę się, że się do tego przyczyniliśmy. Polecamy z całego serca

Odpowiedz
Nikola 24 stycznia 2020 - 17:57

A co sądzicie o Pesjonacie u Sławka w Powidzu ?
Ktoś z was był?
Jakie macie opinie?

Odpowiedz
porfeleo 19 sierpnia 2020 - 12:50

Oprócz Zakynthos dodałbym inne wyspy greckie i całą Grecją – pogoda gwarantowana i ceny wczasów atrakcyjne, a w poszukiwaniu wycieczki polecam, zerknąć nawakacje.info

Odpowiedz
Buty narciarskie Salomon 3 sierpnia 2021 - 07:38

Moim marzeniem jest wyjazd na Maderę 🙂 Lubię różnorodnie spędzać czas, a to miejsce daje możliwość zarówno spacerowania uroczymi uliczkami, trekkingu jak i plażowania 🙂

Odpowiedz

Odpowiedz