Kolejkowo – czyli co warto zobaczyć we Wrocławiu

by Emilia

Wrocław – miasto stu mostów opanowane przez krasnale. To też miasto pełne zabytków, pięknych kamienic, cudnej starówki i niezliczonych muzeów. To miejsce, które chłonie każdego swoją energią i atmosferą. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcji i ciekawych miejsc w tym mieście nie brakuje. Dziś zatem kolejna z atrakcji, która spodoba się nie tylko najmłodszym – Kolejkowo.

Kolejkowo

Kolejkowo to muzeum, w którym możemy podziwiać Wrocław i okolice w miniaturze. To ogromna makieta, która tętni życiem. Dopracowana w każdym calu ukazuje popularne miejsca Wrocławia i Dolnego Śląska. Pokazane jest tam codzienne życie ludzi i w centrum Wrocławia, i na wsi, czy też podczas górskich wypraw. Pojawia się też wiele charakterystycznych dla miasta budynków.

Sky Tower Wrocław

Muzeum Kolojkowo znajdziecie w najwyższym budynku we Wrocławiu – w Sky Towerze na I piętrze. Jeśli już tam będziecie to warto też wjechać windą na taras widokowy w budynku, z którego rozciąga się piękny widok na miasto.

A w samym muzeum znajdziemy takie obiekty, jak Dworzec Świebodzki, czy też jeden z piękniejszych ratuszy w Polsce.

Jest też słynny dom handlowy Solpol, który niestety jest w trakcie rozbiórki. Dla mnie ten budynek to symbol Wrocławia. Wybudowany na początku lat 90-tych. Tak brzydki, że aż piękny. Jego otwarcie miało miejsce w mikołajki 1993 roku. Szkoda, że znika z mapy Wrocławia.

Pokazana jest też słynna estakada kolejowa na odcinku ul. Kolejowej i ul. Bogusławskiego. Dziś to zagłębie klimatycznych knajpek, restauracji i pubów.

W pewnym momencie zwiedzania sceneria zmienia się na porę wieczorową – przygaszone światła, niebieska poświata sprawia, że całość możemy podziwiać w zupełnie innej odsłonie.

W okresie świątecznym można było też podziwiać miniaturę Wrocławia z piernika. Ta atrakcja podobała się zwłaszcza najmłodszym.

Z informacji praktycznych – muzeum zwiedzać można cały rok od 10 do 18, a w weekendy do godziny 19. Koszt biletu normalnego to 29 zł. Można oczywiście kupić je już wcześniej przez Internet na oficjalnej stronie muzeum.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

2 komentarze

Poznań 14 kwietnia 2022 - 23:09

Wchodząc na stronę szczerze mówiąc myślałem, że szybko stąd wyjdę. Wiele podobnych artykułów mnie już zawiodło. Jednak Twój styl wypowiedzi mnie przekonuje i przepraszam za pochopny osąd… Zyskałeś kolejnego czytelnika 🙂

Odpowiedz
Emilia 18 kwietnia 2022 - 20:48

Dziękuję bardzo i zapraszam do śledzenia bloga

Odpowiedz

Odpowiedz