Cameo Island – wyspa miłości

by Emilia
Cameo Island – wyspa miłości

Walentynki za nami, a temat miłości przewija nam się wszędzie niemal od początku lutego. Bo w sumie luty to miesiąc miłości. Mimo, że uważamy, że miłość powinno się okazywać sobie przez cały rok, a Walentynki nie są jedyną do tego okazją, to dziś pozostaniemy w tym temacie i zabierzemy Was na chwilę na wyspę miłości – Cameo.

Będąc na wyspie Zakhyntos nie można pominąć jednej z jej głównych atrakcji jaką jest mała wyspa Cameo. Bajeczna, malownicza, nieco nierzeczywista, przepiękna, klimatyczna i nie tak zatłoczona jak inne miejsca typu „must have” – tak ją można opisać w kilku słowach. To wyspa stworzona do pocztówkowych widoków, widoków, które zostają w nas i naszych sercach, bo to w końcu wyspa zakochanych.

Wyspa znajduje się w miejscowości Agios Sostis, położonej niedaleko bardzo turystycznej i imprezowej Laganas. Prowadzi do niej drewniany mostek. Już sam spacer po nim „robi nam” romantyczny klimat. Turkusowy odcień wody, jej przejrzystość, skały ubrane w bujną roślinność, bezkres morza i fauna zachęcająca nas do snorkelingu, no i ta chybocząca się drewniana kładka – to wszystko potęguje poczucie tajemniczości, nierzeczywistości i piękna. Aż ciśnie się na usta: „czy to dzieje się naprawdę?”, „czy to jest prawdziwe?”.

Cameo Island – to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na śluby i bajkowe ślubne sesje zdjęciowe. Samo położenie wyspy już daje poczucie prywatności i odludzia. Podobno można nawet wynająć całą wyspę na czas trwania uroczystości ślubnych. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak klimatyczny, zjawiskowy i urokliwy musi być ślub w tym miejscu.

Sama wyspa jest niewielka, wstęp do niej to koszt 4 euro od osoby (kasa znajduje się na wyspie po przejściu kilku schodów za mostkiem), ale w tej cenie mamy jeden napój (sok, wodę, albo coś mocniejszego). Plaża jest kamienista, przy plaży znajduje się bar oraz drewniany pomost wychodzący na morze, na którym rozkładają się plażowicze z ręcznikami. Krajobrazy rozpościerające się z tego miejsca są po prostu bajkowe. Największą atrakcją tego miejsca są oczywiście powiewające na wietrze białe chusty wiszące na rozciągniętej linie pomiędzy skałami. Niby nic specjalnego, ale trzeba to zobaczyć na własne oczy, żeby stwierdzić, tak jak my, że to miejsce jest magiczne. Będąc w tym miejscu czujemy się po prostu jak w bajce.

Jak dojechać do Cameo Island

Ponieżej przedstawiamy mapę, która ma zaznaczona lokalizację Cameo Island. W prosty sposób możecie dotrzeć na wyspę miłości, przy wyspie znajduje się parking, więc nie będzie problemu z zaparkowaniem auta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

1 komentarzy

Globtroterek 19 lutego 2019 - 10:02

Przepiękne widoki! Aż można się zakochać w tym miejscu 😉

Odpowiedz

Odpowiedz