Paryż – moje miejsce na ziemi

by Emilia
Paryż – moje miejsce na ziemi

Paryż – od zawsze był moim marzeniem, do pewnego czasu myślałam, że niedoścignionym. A tu okazało się, że wyjazd tam wcale nie jest tak odległy i niedostępny.

Gdy mój mąż zadzwonił do mnie pewnego dnia w pracy i powiedział, że znalazł tanie bilety lotnicze do Paryża, akurat na naszą rocznicę ślubu, nie zastanawiałam się ani minuty. Od zawsze był moim celem, miejscem, które muszę zobaczyć, tym bardziej biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do mody. I tak moje marzenie się spełniło… dwukrotnie. Paryż to miasto, do którego mogę wracać, nawet na chwilę, na moment, żeby poczuć tą atmosferę i klimat. Spędziliśmy tam za pierwszym razem naszą rocznicę ślubu, za drugim razem moje urodziny i to był piękny czas, najlepszy prezent.

W Internecie znajdziemy wiele artykułów, informacji o tym co warto zwiedzić, czego nie pominąć, na co zwrócić uwagę zwiedzając Paryż. Są to informacje bardzo przydatne, z których my również korzystaliśmy. W tym wpisie nie chcę tego wszystkiego powielać, chciałabym Wam przekazać Paryż widziany naszymi oczami i przekazać Wam uczucia, jakie nam towarzyszyły.

Hotele w Paryżu

Po pierwsze duże wrażenie robią hotele w centrum, które niejednokrotnie zlokalizowane są w niewielkich kamieniczkach, ale niezwykle klimatycznych i z pięknym wystrojem. Nie znajdziemy tu nowoczesności i wystroju typu „modern”, odnajdziemy natomiast atmosferę, poczucie klasy, blichtru, historii.

Metro w Paryżu

Poruszanie się po mieście jest o tyle łatwe, że mamy do dyspozycji sporą, bardzo dobrze zorganizowaną siatkę metra. Oznakowanie i mapy są tak czytelne i jasne, że nie trzeba znać języka, żeby trafić w zaplanowane miejsce. Co istotne, metrem porusza się znaczna większość Paryżanin, i tych rodowitych i tych osiedlonych. Podróż metrem przy takich tłumach jest o tyle ciekawa, że możemy być obserwatorami codziennego życia, mody jaka panuje na ulicach i różnych ciekawych sytuacji. Dla mnie to nieodzowny element Paryża, który uwielbiam. Można się poczuć, tak jak Paryżanie… Niemniej jednak to najlepszy środek komunikacji w Paryżu, biorąc pod uwagę również łatwość kupna biletów za pośrednictwem automatów, gdzie można płacić i kartą, i gotówką.

Spacery uliczkami Paryża

Spacery uliczkami Paryża dają mi całe spektrum wrażeń i emocji. Przede wszystkim zabytki, które w tym mieście są bardzo imponujące i według mnie „bogate”, atmosfera panująca wokół nas. Wystarczy, że się rozglądniemy to zobaczymy jak ludzie spacerują niespiesznie, siedzą w kawiarniach leniwie popijając kawę i przede wszystkim całe mnóstwo turystów podziwiających każdy widok, budowlę, krajobraz. Nie potrafię porównać uczuć, jakie towarzyszą mi w tym mieście do czegokolwiek innego. Może to moje zamiłowanie do mody, może fascynacja tym miastem, może podziw dla tych wszystkich zabytków… nie wiem, ale wiem na pewno, że tam wrócimy. Mój mąż nie do końca rozumie tą moją ekscytację, ale widząc moje szczęście będzie jeszcze niejeden raz chodził ze mną uliczkami Paryża.

Dziś chcielibyśmy pokazać Wam kilka migawek z Paryża, a gdy powrócimy tam kolejny raz dostaniecie porcję praktycznych informacji. Zdjęcia niech będą dla Was zachętą i inspiracją do odwiedzenia tego pięknego miasta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

4 komentarze

podrozeposwiecie 25 grudnia 2018 - 20:59

Też kocham Paryż. Przecudowne miejsce, jedyne w swoim rodzaju. Nigdzie indziej nie czułem tej specyficznej atmosfery, co w tym mieście.

Odpowiedz
Emilia 25 grudnia 2018 - 21:01

Zgadzam się, Paryż ma jedyną w swoim rodzaju atmosferę i klimat, których nie da się porównać z niczym innym. Osobiście tylko czekam na okazję, żeby znów tam wrócić…

Odpowiedz
Wyjazdy integracyjne 16 grudnia 2021 - 21:46

Prowadzę agencję eventową i fajnie jest widzieć kogoś, kto tak pisze o podróżowaniu. Czasami aż chciało by się zamieszkać na chwilkę koło wieży Eiffla 😉

Odpowiedz
Emilia 17 grudnia 2021 - 20:09

Dziękuję bardzo. Zapraszam zatem do śledzenia bloga

Odpowiedz

Odpowiedz