Słoneczna niedziela w Broumov

by Emilia

Weekend, niedziela rano, piękne słońce za oknem i pytanie co dziś robimy? Odkąd w Polsce mamy niedziele wolne od handlu człowiek bardziej kreatywnie zaczyna myśleć o spędzaniu wolnego czasu. I tak padło na Czechy. Uwielbiamy je za klimat, spokój, piękne zabytki, urocze uliczki, przyrodę, uśmiechniętych ludzi, knedliki, piwo i oczywiście ketchup Kand.

Przekraczając granicę w Golińsku w około 20 minut dojedziemy do Broumow – niewielkiego miasteczka, ale jakże urokliwego. Ma trzy najważniejsze atrakcje: klasztor benedyktynów, najstarszy drewniany kościół i piękny rynek.

W niedalekiej odległości od Rynku znajduje się klasztor benedyktynów, obfitujący w piękne rzeźby, mury kościelne i mistycyzm wykonania. Bilet wstępu to koszt około 25 zł za osobę.

Niedaleko centrum znajduje się najstarszy w Europie Środkowej w pełni drewniany kościółek cmentarny. Niezwykłe zdobienia malarskie, piękne ornamenty, gotyckie napisy robią wrażenie. Obok kościoła znajduje się cmentarz, na którym przetrwało wiele nagrobków z XIX i XX wieku.

Broumov – idealne miejsce na krótki wypad

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Odpowiedz