Ciekawe restauracje we Wrocławiu – część II

by Emilia

Dziś kolejny wpis z serii: „gdzie warto zjeść we Wrocławiu”. Bo zwiedzanie to nie tylko zabytki, muzea, czy parki. To też świetny moment na poznanie kulinarnej odsłony danego miejsca. Wrocław z racji swojego turystycznego charakteru i też miana studenckiego miasta obfituje w przeróżne restauracje, kawiarnie i bary. Niektóre tematyczne, inne z niezwykłym klimatem, do niektórych ustawiają się kolejki – wybór mamy ogromny. Na końcu wpisu zostawiamy Wam link do poprzedniego z kilkoma knajpami przez nas polecanymi. Dziś kolejna odsłona kulinarna Wrocławia – całkiem subiektywna oczywiście. Polecamy przetestować i wyrobić sobie własną opinię.

Słodowa – Concordia Design

Na pierwszy rzut idzie bar, który znajduje się w budynku Concordia Design na Wyspie Słodowej. To biurowiec, na parterze którego znajduje się restauracja i bar, a na samej górze na tarasie – koktajl bar. To miejsce polecamy zwłaszcza latem, gdy jest ciepło. Rozciąga się stamtąd przepiękny widok na Wrocław. Idealne miejsce na chwilę odpoczynku.

Etno Cafe

To największa sieć kawiarni oraz producent Cold Brew Coffee. Ich kawa jest przepyszna. Na miejscu można też kupić gotowe kawy cold brew o przeróżnych smakach, a także kawę w ziarnach. Polecamy bardzo, bo jest naprawdę bardzo dobra. Swoje kawiarnie ma we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdańsku i Gdyni. Ma też sklep internetowy, w którym możemy kupić gotową cold brew, kawę mieloną, ziarnistą, a także ekspresy do kawy, czy akcesoria kawowe. Na miejscu oczywiście możemy też zjeść śniadania, czy lunch. Przygotujcie się jednak na kolejki.

Forum Kulinarne

To restauracja, która znajduje się tuż przy Narodowym Forum Muzyki. To różnorodna kuchnia, w której znajdziecie smaki m.in. Grecji, Włoch, Hiszpanii, a nawet Bliskiego Wschodu. Do południa podawane są śniadania, które Wam bardzo polecamy. Tak samo jak przepyszną herbatę, w tym całą gamę herbat smakowych i rozgrzewających.

Karczma Lwowska

Jeżeli jesteście fanami kuchni staropolskiej to polecamy Wam Karczmę Lwowską, która mieści się w samym Rynku Wrocławia (Rynek 4). Przyświeca im motto: „Tyli zysku co w pysku”. Wnętrza są bardzo klimatyczne, wypełnione drewnem i pamiątkowymi bibelotami, a także snopami zboża, czy też suszonymi przyprawami i starymi fotografiami. Na piętrze znajdują się loże, które zapewniają intymność, w tle słychać klimatową muzykę – czuć ten Lwów. Potrawy są pięknie podane, no i przede wszystkim przepyszne. O restauracji pisali m.in. w Forbes.

Speakeasy

To księgarnio-kawiarnia, która znajduje się na wrocławskim Rynku. To połączenie kawiarni z księgarnią utrzymaną w stylu gangstersko-kryminalnym. Na półkach znajdziemy mnóstwo kryminałów i tych nowych, i w wydaniach antykwarycznych, w których można się zaczytać popijając kawę. We wnętrzach panuje półmrok, a punktowe światła zapewniają idealny klimat. Ciemne barwy, skórzane kanapy nadają całości klimatu chicagowskich knajpek.

Restauracja pod Fredrą

W samym sercu Wrocławia znajduje się również Restauracja pod Fredrą (Rynek, Ratusz 1). To idealne miejsce dla smakoszy polskiej kuchni. Pierogi, bigos, golonka, kaszanka, śledź, swojskie kiełbasy, tradycyjny rosół – te smaki tam znajdziecie. W lecie warto przysiąść w restauracyjnym ogródku tuż przed pomnikiem samego Fredry. Wnętrze restauracji utrzymane jest w rustykalnym stylu, wypełnione dębowymi lożami i stołami z mnóstwem bibelotów nadających staropolski charakter.

NAJLEPSZE RESTAURACJE I KAWIARNIE WE WROCŁAWIU

ZOBACZ RÓWNIEŻ

1 komentarzy

Pani-Ka 16 lutego 2022 - 08:37

Oj z przyjemnością odwiedzę chociaż jedną miejscówkę! Zawsze to lepiej z polecenia, niż wpakowac się na minę 😀

Odpowiedz

Odpowiedz