Motyw zwierzęcy w codziennej stylizacji

by Emilia

Motywy zwierzęce w modzie przewijają się praktycznie cały czas. Są sezony, gdzie grają pierwsze skrzypce wśród trendów. Niekiedy też pojawiają się głównie w dodatkach i akcesoriach. Łatwo też w ich przypadku o kicz i modę „niskich lotów”, ale jednego im nie można odmówić. To wyrazisty i mocny print, który nadaje stylizacjom charakteru i pazura. Można je kochać, albo wręcz przeciwnie. A do której grupy Wy należycie?

W mojej garderobie zawsze znalazło się miejsce na ubrania, czy dodatki w motyw zwierzęcy. Panterka, zebra, cętki – każde z nich ma swój urok i każde można świetnie wykorzystać w codziennych stylizacjach. Dziś właśnie jedna z takich propozycji. Idealna na co dzień, do pracy, czy spotkanie z przyjaciółmi. Utrzymana w stylu paryskim z wykorzystaniem klasycznych elementów garderoby, ale dzięki panterce zwraca uwagę.

Spódnica o długości midi z rozcięciem to obowiązkowy element kobiecej garderoby, obok białej koszuli, trencza, czy dopasowanych dżinsów. Niezastąpiona jest oczywiście spódnica midi w czerni, szarości, czy beżu, ale czasem warto zaszaleć i postawić na print, jak paski, kwiaty, czy właśnie motyw zwierzęcy. W zestawieniu z oversizowym swetrem tworzy casualowy zestaw. Ten opadający na jedno ramię podkreśla kobiecy charakter całości, a beret to już kropka nad i.

Jak widać motyw zwierzęcy da się lubić, nie musi wyglądać kiczowato i tanio. Wystarczy zestawić go z klasycznymi barwami, jak czerń, biel, szarości, czy beże, a także ponadczasowymi elementami garderoby.

Spódnica – Laurella
Sweterek – Mosquito
Kozaki – Zalando
Rajstopy – Calzedonia
Beret – Mohito

ZOBACZ RÓWNIEŻ

1 komentarzy

michal 9 marca 2022 - 03:23

Pięknie i elegancko.

Odpowiedz

Odpowiedz