Garnitur w kratkę z mini spódnicą

by Emilia

Do pewnego czasu garsonki ze spódnicą kojarzyły się z reliktem przeszłości, noszonym w bardzo grzecznym wydaniu. Dziś powracają świecąc triumfy na pokazach mody największych projektantów. Prym wiedzie tu oczywiście Chanel, ale pojawiły się też na pokazach Diora, Max Mary, czy nawet Burberry. Moja dzisiejsza stylizacja to właśnie garsonka – marynarka ze spódnicą o długości mini, która szturmem powróciła do trendów.

Mamy tu jeszcze jeden trend, który jak bumerang powraca każdej jesieni – krata. To tak naprawdę ponadczasowy motyw, w który warto inwestować. Świetnie wygląda na marynarkach, no i siłą rzeczy na garniturach. Nie ważne czy postawimy na spodnie, czy spódnicę. Takie zestawy zawsze będą modne. Moja dzisiejsza propozycja to garnitur z mieszanki wełny i bawełny. Grubszy, mięsisty materiał sprawia, że idealnie sprawdza się w chłodniejsze dni, a marynarkę, która ma oversizowy fason można z powodzeniem nosić jako płaszcz.

Garnitur jest w odcieniach bieli, szarości i czerni – więc klasyczna, ponadczasowa kolorystyka. Połączyłam go z czarnymi kozakami na słupku, bez których nie wyobrażam sobie mojej garderoby. Są na tyle uniwersalne i wygodne, że można je wykorzystywać w wielu stylizacjach. Kaszkiet nadaje całości tego paryskiego szyku. Dla urozmaicenia postawiłam na golf w kolorze niebieskim i pomarańczową torebkę na łańcuszku.

Garnitur – H&M (Vinted)
Golf – Orsay
Kozaki – Caprice
Rajstopy – Calzedonia
Kaszkiet – H&M
Torebka – Mango

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Odpowiedz